Polska Fundacja Narodowa222 Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa Polska Fundacja Narodowa

POLSKA 100

Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie. Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z polską załogą, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs dookoła świata. Załoga przepłynie 40 tysięcy mil morskich, odwiedzi Pięć kontynentów i 100 portów oraz wystartuje w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli słynnych klasykach, takich jak: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda czy Middle Sea Race.

team¹ºº

team¹ºº to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowany we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Program ma za zadanie wspieranie młodych, polskich sportowców, członków kadry narodowej w ich dążeniu do sukcesu i medali.

PIKNIK WOJSKOWY

Polska Fundacja Narodowa realizuje kolejny projekt – tym razem swój autorski program edukacyjny skierowany do żołnierzy z batalionu NATO, stacjonujących w Polsce. PFN działa prężnie zaledwie od kilku miesięcy, a już na jej koncie pojawiają się nowe autorskie projekty. Trwają prace nad uruchomieniem kolejnych.

ŚPIEWNIK – PIEŚNI ŻOŁNIERSKIE I LEGIONOWE

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypadającej 5 grudnia, Polska Fundacja Narodowa przygotowała Śpiewnik pieśni żołnierskich i legionowych. Będzie to prezent dla czytelników kilku największych polskich dzienników z okazji urodzin Komendanta Legionów.

Projekty

Piknik Wojskowy

Polska 100

team¹ºº

ŚPIEWNIK – Pieśni żołnierskie i legionowe

Dekomunizacja

O Fundacji

Dla nas Polaków nie ma rzeczy niemożliwych – tak jest od zawsze. Chcemy pokazać naszą solidarność, wrażliwość, gościnność, przedsiębiorczość, kreatywność, pracowitość i determinację.

Pragniemy promować nasze sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę. Taką misję ma Polska Fundacja Narodowa.

Polska to kraj ludzi o wielkiej wiedzy i umiejętnościach – słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, inżyniera Ernesta Malinowskiego budującego koleje w Andach czy odkrywczyni nowych pierwiastków Marii Skłodowskiej-Curie. Ojczyzna wynalazców radiotelegrafu, kamer czy nawet wycieraczek do samochodu.

Polska to kraj dzielnych ludzi, którzy jak król Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski, Józef Bem czy lotnicy z Dywizjonu 303 walczyli w imię wolności innych narodów. W czasie II wojny światowej Polacy stworzyli największą podziemną armię walczącą z hitlerowskimi Niemcami. Podczas zimnej wojny odważnie rzucili wyzwanie komunizmowi, powołując niezależny związek zawodowy „Solidarność”.

Polska to ojczyzna ludzi kultury – kompozytora Fryderyka Chopina, pianistów Artura Rubinsteina czy Ignacego Paderewskiego. To także kraj ojczysty wielkiego papieża, świętego Jana Pawła II.

Zarząd Fundacji

Cezary Andrzej Jurkiewicz Prezes Polskiej Fundacji Narodowej

Antoni Kolek Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej

Maciej Świrski Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej


Cezary Andrzej Jurkiewicz

Od wielu lat związany ze środowiskiem biznesowym. Posiada bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem m.in. w obszarach strategii, projektów, sprzedaży i usług. Umiejętności zawodowe zdobywał na stanowiskach menedżerskich, m.in. przez wiele lat związany był z firmą Tchibo i spółką „Ruch” S.A. jako Dyrektor.
Odpowiedzialny był tam za tworzenie i realizację długo- i średnioterminowej strategii biznesowej oraz politykę personalną firmy. W latach 2010–2015 roku prowadził własną działalność w zakresie zarządzania.
Od grudnia 2015 r. pełnił funkcję Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu oraz podległych mu Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. Odpowiadał za stworzenie i wdrożenie strategii COS, realizację procesów zarządczych i operacyjnych oraz nadzór nad planami finansowymi i inwestycyjnymi.
Od 2014 r. Radny m.st. Warszawy, a od 2015 r. Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość m.st. Warszawy. Były Prezes Fundacji „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”, od lat współpracującej z Polakami na Kresach. Prywatnie mąż, ojciec ośmiorga dzieci oraz społecznik, angażujący się w wiele inicjatyw społecznych i patriotycznych.

Antoni Kolek

Od dnia 22 września 2017 r. roku pełni funkcję Członka Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce publicznej. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także gospodarkę przestrzenną w EUROREG UW. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi. Jest autorem kilkunastu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. W 2016 roku jako Dyrektor Gabinetu Prezesa ZUS był Koordynatorem Przeglądu systemu emerytalnego – „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”. Posiada również znaczące doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej.

Maciej Świrski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, PMTP University of Wisconsin (Milwaukee), MBA (Akademia Koźmińskiego). Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu, pracował w wielu polskich i zagranicznych firmach z branży nowych technologii. W latach 2006–2009 pełnił stanowisko Wiceprezesa Zarządu Polskiej Agencji Prasowej S.A., odpowiadał tam za technologie, finanse i działalność internetową Spółki.
Aktywny bloger (około pół tysiąca tekstów na tematy polityczne i tożsamościowe, publikuje na portalach Salon24.pl oraz wpolityce.pl) oraz członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Działa społecznie w kilku obszarach związanych z samoorganizacją społeczeństwa w Polsce. Jest jednym z pomysłodawców odnowienia tradycji Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii. Przez trzy lata pełnił funkcję wicesuperiora Bractwa Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii. Oprócz publikacji blogowych ma w swoim dorobku powieść „Tytuł zastępczy”, opowiadającą w sposób niemartyrologiczny o stanie wojennym.
Jest założycielem Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Przez cztery lata był jej prezesem. 

Rada Fundacji

Marcin Jastrzębski Prezes Zarządu Grupa LOTOS

Radosław Domagalski-Łabędzki Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź

Jan Mazurkiewicz Enea S.A.

Kamil Kamiński Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Korporacyjnego Tauron

Józef Orzeł Filozof Menedżer PKO BP

Maciej Kość Polska Grupa Energetyczna

Marta Wolańska Członek Zarządu Fundacji PZU

Prof. Waldemar Paruch Grupa Azoty S.A.

Grzegorz Ksepko Wiceprezes Zarządu ENERGA

Złóż wniosek