Marczyk i Gospodarczyk wystartują w Rajdzie Węgier

11

kwietnia 2024 r.

Już w najbliższy piątek duet Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk ruszy do walki o pierwsze punkty w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Załoga PFNteam100 weźmie udział w inaugurującym cykl 5. Rajdzie Węgier, który odbędzie się  w dniach 12-14 kwietnia w Veszprém nad Balatonem.

Rajdowy duet Marczyk/Gospodarczyk po zimowej przerwie przystępuje ponownie do poważnego ścigania. W trakcie tegorocznego sezonu, ekipa PFNteam100 ma zamiar skupić się przede wszystkim na udziale w Rajdowych Mistrzostwach Europy ERC, które 12 kwietnia zainauguruje 5. Rajd Węgier. Będzie to wymagający wyścig nie tylko dla polskiej ekipy, ale i większości zawodników, ponieważ po raz pierwszy impreza odbywać się będzie w zmienionej lokalizacji. Dotychczas bazą węgierskiego etapu mistrzostw ERC była Nyíregyháza, jednak obecnie organizatorzy postawili na położone nad Balatonem Veszprém.

„Rozpoczynamy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Przed nami pierwsza runda, czyli Rajd Węgier. Do tej pory na Węgrzech w cyklu ERC ścigaliśmy się na asfalcie, natomiast teraz po raz pierwszy impreza ta będzie szutrowa. W tym sezonie przed nami osiem rajdów, natomiast zachęcam was do tego, abyście trzymali za nas kciuki już w ten weekend, podczas pierwszej rundy sezonu” – apeluje do kibiców Miko Marczyk.

Trasę rajdu wyznaczać będzie 13 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 192 kilometrów, począwszy od superoesu Királyszentistván, a na Nagylőtér 2 skończywszy. Zwycięzców wyścigu poznamy w niedzielę.

„Przed nami 190 kilometrów odcinków specjalnych. Ten teren przypomina mi trochę poligon w Drawsku Pomorskim. Do tej pory rozgrywano tutaj głównie rajdy cross country i startując w nich zdążyłem trochę poznać tę okolicę. Również testy pozwoliły nam zrozumieć, jaki będzie ten rajd. Bardzo szybki, ale jednocześnie wymagający, bo na trasie dużo będzie kamieni i piachu. Będzie się działo” – dodaje pilot załogi PFNteam100, Szymon Gospodarczyk. Trzymamy kciuki!