Miko Marczyk w siedzibie PFN
W piątek, 8 listopada mieliśmy okazję gościć w PFN aktualnego II Wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Europy ERC, a zarazem beneficjenta realizowanego przez fundację programu PFNteam100 – Miko Marczyka.
26
września 2024 r.
W 2024 roku przypada 25. rocznica przystąpienia Polski do NATO, dlatego Polska Fundacja Narodowa uruchomiła działania mające na celu uzyskanie pióra, którym ś.p. Profesor Bronisław Geremek podpisał akcesję Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 roku. W celu uzyskania egzemplarza pióra marki Parker, którego produkcja zakończyła się w 2005 roku PFN podjęła współpracę z firmą Newell właścicielem marki.
Dzięki uprzejmości i wsparciu Firmy Newell Poland wczoraj do PFN przekazany został egzemplarz pióra identyczny z tym którego używał, ponad 25 lat temu, w tym ważnym dla Polski dniu, ówczesny szef resortu Spraw Zagranicznych ś.p. Profesor Bronisław Geremek. Pióro zostanie przekazane do archiwów Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Pióro w imieniu Polskiej Fundacji Narodowej, z rąk Członka Zarządu firmy Newell Polska Pana Rafała Foksińskiego, odbebrali Pan Profesor Artur Nowak-Far i Pan Jarosław Ważny – Członkowie Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.
Zdobycie wyżej wspomnianego pióra to dopiero początek działań Fundacji w obszarze godnego uczczenia tej rocznicy. Liczymy, że dalsze działania w momencie ich prezentacji zdobędą Państwa uznanie.
W piątek, 8 listopada mieliśmy okazję gościć w PFN aktualnego II Wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Europy ERC, a zarazem beneficjenta realizowanego przez fundację programu PFNteam100 – Miko Marczyka.
Jesień z muzyką do filmu „Chłopi”? Czemu nie. Zapraszamy na listopadowe koncerty w wykonaniu Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra, które odbędą się w dniach 7, 8 i 15 listopada w Gironie, Madrycie oraz Tokio w ramach realizowanego przez PFN projektu #PolishCulture.
W piątek, 25 października podczas 31. Festiwalu Filmowego im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Silniejszy” w reż. Marcina Jamkowskiego. Jego powstanie było możliwe dzięki wsparciu ze strony m.in. Polskiej Fundacji Narodowej.