Gratulacje dla kapitana I LOVE POLAND Grzegorza Baranowskiego

07

stycznia 2021 r.

Wyróżnienia w konkursie Nagród Honorowych "Rejs Roku 2020" dla kapitana jachtu I LOVE POLAND Grzegorza Baranowskiego pogratulowała Polska Fundacja Narodowa.

Kapitan Grzegorz Baranowski za wyniki osiągnięte na jachcie I LOVE POLAND otrzymał w 51. edycji nagrody jedno z czterech Honorowych Wyróżnień – „Rejs Roku 2020”. Jury przypomniało, że na wiosnę biało-czerwoni triumfowali w regatach St. Maarten Heineken Regatta na wyspie St. Maarten na Karaibach, a jesienią w Rolex Middle Sea Race na Malcie. "Udział i zakończona sukcesem rywalizacja w stawce renomowanych wyścigowych ekip podtrzymuje ambicje polskich żeglarzy akcentujących swą obecność na światowych szlakach regatowych" - napisało jury uzasadniając werdykt i wyróżnienie dla Baranowskiego.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej dr Marcin Zarzecki powiedział "Gratuluję tego środowiskowego i prestiżowego uznania umiejętności, ale i pełnej determinacji postawy na rozpoznawalnych w świecie regatach. Dziękuję za dostarczanie emocji pasjonatom żeglarstwa oceanicznego i życzę dalszych zwycięstw w roku 2021. Wyróżnienie "Rejs Roku 2020" dedykowane Panu kapitanowi Grzegorzowi Baranowskiemu, to wspaniałe podsumowanie ubiegłorocznych sukcesów załogi I LOVE POLAND.”

Kapitan Grzegorz Baranowski podziękował na prestiżowe wyróżnienie: „Pragnę  bardzo mocno podziękować za to wyróżnienie. Chciałbym również potraktować tę nagrodę jako dostrzeżenie i uznanie dla pracy całej załogi oraz impuls motywujący tych młodych żeglarzy do dalszego rozwoju i walki. Szkolenia zapoczątkowane przez Polska Fundacją Narodową przynoszą pozytywne efekty i rozpoznawalność jachtu I LOVE POLAND.”

W tym roku ze względu na pandemię jury zdecydowało nie przyznawać nagrody głównej – „Srebrnego Sekstantu” – „Rejsu Roku 2020”, a jedynie cztery równorzędne wyróżnienia. O nagrodę ubiegało się dziewięć kandydatur. Wyróżnienia otrzymali również Andrzej Górajek i Marek Rajtar, Mariusz Koper i Hanna Leniec-Koper oraz Tadeusz Natanek. Nagrodą Specjalną Polskiego Związku Żeglarskiego wyróżniono Waldemara Heflicha, Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Gdańska "Bursztynową Różę Wiatrów" przyznano Szymonowi Kuczyńskiemu i Annie Jastrzębskiej a Honorowa Nagroda Specjalna Stulecia 1920 – 2020 trafiła do Uniwersytetu Morskiego.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

   

Zobacz galerie