JACHT I LOVE POLAND Z REKORDEM TRASY W WYŚCIGU ORVALDI B8 RACE PODCZAS LOTOS NORD CUP GDAŃSK 2021

27

czerwca 2021 r.

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że załoga I Love Poland wygrała wyścig Orvaldi B8 Race w klasie Open, przekraczając linię mety o 05:26! Tym samym ustanowiła rekord trasy liczącej około 120 Mm pokonując ją w czasie 10:26:46. Dotychczasowy najlepszy wynik wynosił prawie 15 godzin.

Na pokładzie znalazło się czternaście osób załogi, w tym trójka laureatów III edycji Programu Szkoleniowego oraz jeden zawodnik kadry narodowej PZŻ. Wiatr wiejący z prędkością kilkunastu węzłów pozwolił na równą żeglugę i metę ustawioną na Wiśle Śmiałej jacht I Love Poland przeciął o godzinie 05:26. Za sterem, poza kapitanem jednostki Grzegorzem Baranowskim, stanęło trzech innych członków załogi: Jacek Piasecki, Jan Chudzik i Patryk Richter. Szybka żegluga podczas jednej z najkrótszych nocy w roku i tuż po pełni księżyca, była dla załogi nie tylko sportową rywalizacją oraz, dla niektórych pierwszym nocnym wyścigiem, ale także doskonałym treningiem i niezapomnianym przeżyciem.

I Love Poland to przedsięwzięcie realizowane przez Polską Fundację Narodową, promujące Polskę poprzez udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych, z wykorzystaniem nowoczesnego jachtu, świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych.

Serdecznie gratulujemy udanego startu w wyścigu i pobicia rekordu trasy Orvaldi B8 Race.