Jacht I Love Poland na mecie RORC Transatlantic Race 2022!!!

01

lutego 2022 r.

We wtorek 18 stycznia ok. godziny 23.20 czasu polskiego jacht I Love Poland ukończył regaty RORC Transatlantic Race 2022. Polska jednostka po przepłynięciu 3384 mil morskich w czasie 10 dni 11 godzin 12 minut i 50 sekund została sklasyfikowana na mecie jako 7. jednostka w Line Honours, co po uwzględnieniu czterech trimaranów oznacza 3. miejsce wśród jednokadłubowców. W grupie IRC Super Zero zajęła 3. miejsce, a w klasyfikacji IRC Overall 10. pozycję.

W regatach udział wzięła czternastoosobowa, całkowicie polska załoga złożona z laureatów programów szkoleniowych realizowanych przez Polską Fundację Narodową. To były pierwsze tak długie regaty dla wielu młodych żeglarzy.

Przed startem kapitan Grzegorz Baranowski zaznaczał, że jego celem jest bezpieczne pokonanie trasy przez Atlantyk i to udało się bez większych awarii i kontuzji.