Polska Fundacja Narodowa partnerem publikacji „Polska. Dzieje państwa i narodu”

08

września 2023 r.

W piątek, 8 września podczas Jesiennych Targów Książki w Warszawie miało miejsce spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem, połączone z prezentacją jego książki „Polska. Dzieje państwa i narodu”, przetłumaczonej niedawno na język ukraiński. Książka wydana została nakładem Fundacji Historia i Kultura, a oficjalnym partnerem publikacji jest Polska Fundacja Narodowa.

Wydana w ubiegłym roku publikacja prof. Kucharczyka to swoista synteza dziejów Polski, przedstawiająca zarys historii kraju od X wieku po czasy współczesne oraz proces kształtowania się narodu polskiego. Autor w barwny sposób przedstawia postacie i wydarzenia, które składają się na polskie dziedzictwo kulturowe, podkreślając przy tym znaczącą rolę kościoła katolickiego w procesie rozwoju naszej tożsamości kulturowej. Pod koniec sierpnia b.r. książka doczekała się tłumaczenia na język ukraiński, co jest ważne w kontekście wzajemnych relacji polsko-ukraińskich oraz budowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków.

Piątkowe spotkanie z autorem skierowane było przede wszystkim do nauczycieli i młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz czytelników ukraińskich, pragnących poznać polską historię. Fragmenty spotkania można obejrzeć na facebookowym profilu Targów Książki Historycznej oraz na kanale Fundacji Historia i Kultura na YouTube.