Polska Fundacja Narodowa w 2021 roku dołączyła do partnerów Konkursu Young Design organizowanego corocznie od 2008 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Young Design dedykowany jest młodym polskim projektantom – studentom i absolwentom wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania  z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

Głównym przesłaniem zaangażowania Polskiej Fundacji Narodowej w konkurs jest chęć wsparcia młodych projektantów oraz przyczynienie się do wzrostu znaczenia polskiego designu, nie tylko w naszym kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Pomóc ma w tym fundowana od 2021 roku przez PFN Nagroda Prezesa Polskiej Fundacji Narodowej.

W 2021 roku, ze względu na obchody Roku Stanisława Lema, tematem przewodnim był design spekulatywny, czyli wzornictwo przyszłości, inspirowane właśnie twórczością polskiego pisarza i futurologa. Nagrodę Prezesa Polskiej Fundacji Narodowej otrzymała Anna Eliza Gwiazda - absolwentka wydziału wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, za projekt OSME.

Rok 2022 był rokiem Ignacego Łukasiewicza – naukowca, przedsiębiorcy, wynalazcy, działacza niepodległościowego. Jego wszechstronna działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego tematem tej edycji konkursu był dobrostan. Nagrodę Prezesa Polskiej Fundacji Narodowej otrzymała Paulina Woźny za projekt Noeza – Mebel hybrydowy dedykowany mikroprzestrzeni.