W związku z zakończeniem kariery przez Marcina Gortata w NBA, impreza Polska Noc w NBA zmieniła formułę. W 2020 roku Fundacja Marcina Gortata przy wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej zorganizowała Wielki Polski Bal. Na imprezę Polish Heritage Day, która odbyła się w Hotelu Beverly Hills, zaproszonych zostało 250 gości. Udział w niej wzięli przedstawiciele konsulatów Państw Unii Europejskiej, amerykańscy kongresmeni, senatorzy i dziennikarze opiniotwórczy, przedstawiciele Polonii, trenerzy i zawodnicy drużyny LA Clippers oraz zaproszeni z Polski goście specjalni. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Wojska Polskiego, w tym weteranów II Wojny Światowej oraz przedstawicieli biznesu, którzy odnoszą sukces w USA. Muzyczną gwiazdą Balu była Edyta Górniak, prezentując podczas koncertu swoje największe przeboje.

Jednym z najważniejszych punktów bankietu była prezentacja Polski, jej osiągnięć i historii, wręczenie przez Marcina Gortata specjalnych podziękowań dla osób i instytucji, które przyczyniły się do zaistnienia tego wydarzenia oraz promocji Polski na arenie międzynarodowej.

W przeddzień Balu został zorganizowany Marcin Gortat Camp LA. Był to trening koszykówki dla dzieci ze szkół polskich jak i amerykańskich, poprzedzony wykładem na temat historii Polski.

Celem projektu jest promocja Polski i wzmocnienie jej rozpoznawalności w USA, promocja Wojska Polskiego oraz wzmocnienie postaw patriotycznych w Polonii Amerykańskiej.

Współorganizatorami i partnerami projektu byli Konsulat Polski w Los Angeles, Polska Fundacja Narodowa, Ministerstwo Obrony Narodowej, TVP, TVN, Polsat, Onet, Wirtualna Polska, Polskie radio, RMF FM.