„Prorok" to film fabularny o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Polski, który po latach internowania przez władze komunistyczne, staje na czele Kościoła w Polsce.

W filmie zaprezentowane zostały znane i mniej znane wątki z życia Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w tej roli niezwykle podobny do Prymasa Sławomir Grzymkowski – na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, chociażby takich jak obchody Milenium Chrztu Polski w 1966 czy wydarzenia z Trójmiasta z grudnia 1970 roku.

W filmie Prymas Polski przedstawiony jest jako nieugięty przywódca, który nie boi się wchodzić w dyskurs z komunistami, którzy chcą zniszczyć Kościół w Polsce, a jednocześnie jako człowiek niezachwianej wiary, widzący więcej i głębiej niż jego przeciwnicy. Propagowane przez Błogosławionego wartości wolności, miłości i godności człowieka stają się w pewien sposób przyczyną upadku komunizmu w Polsce.

Polska Fundacja Narodowa wsparła promocję i dystrybucje filmu w Stanach Zjednoczonych. „Prorok” pokazywany był na terenie Stanów Zjednoczonych w największych sieciach multipleksów, w ponad 500 kinach. Oprócz tego wyświetlany był na licznych spotkaniach z udziałem amerykańskich hierarchów Kościoła Katolickiego, przedstawicieli dyplomacji i dziennikarzy.

Film zadebiutował w polskich kinach 11 listopada 2022 roku, premiera produkcji w USA odbyła się 15 listopada 2022 roku. „Proroka" obejrzeć można na platformie TVP VOD i Netflix.